Київ, метро Лівобережна, вул. Євгена Сверстюка, 19, оф. 718

Міфи і загадки навкруги шовкотрафаретного друку
Якщо офсетні наклади – великі і швидкі, цифрові – невеличкі і найоперативніші, то яка ніша лишається шовкотрафаретному друку? Якщо запитаєте друкарів, чим відрізняється шовкографія від офсету і цифри, отримаєте відповідь – вона інша. Розбираємось в відмінностях і хибних уявленнях:
  • Існує думка, що трафаретом не друкують повнокольорові зображення – це омана, друкують.
  • Шовкографію вважають витонченим і дорогим способом друку. Вишуканість – це міф, хоча і з історичним підґрунтям: перші трафаретні сіта були виготовлені із шовку, бо найтонші нитки дозволяли отримати найбільш гладкий і об’ємний шар фарби. Дорожнеча шовкотрафарету також сягає часів використання шовку і ручної праці. Зараз, коли друкарська машина напівавтоматична, а матеріали використовуються композитні, нарікати на захмарні ціни вам не доведеться.
  • Шовкотрафарет – це для якихось маленьких форм на кшталт візитки або листівки. В Друкарні Март розмір друкованого аркушу сягає 500х700 мм, тож це можуть бути і плакати.
  • Шовкотрафаретні наклади мізерні, максимум 50 або 100 шт, більше сіто не витримає. Нічого подібного, середній наклад 3000 аркушів, і для сучасного обладнання це не межа.
В чому основна відмінність шовкотрафаретного друку?
Ключ до розуміння області застосування шовкографії – це матеріали, на яких, і якими друкують. Наприклад, фарби можуть бути білими або металізованими (золото, срібло). А якщо скористатись білою фарбою, то з’являється можливість друкувати по чорному або будь-якому темному паперу. А ще біла фарба може стати тільки першим шаром, тоді наступні фарби не «проваляться» в папір, а будуть яскравими на темному фоні. І саме шовкотрафарет надає особливу рельєфність фарбам. Вибірковий ультрафіолетовий лак для більшої опуклості наносять саме шовкотрафаретним способом. Матеріали, по яких друкує шовкографія:
  • Папір і картон звісно, особливо темний
  • Щось товсте, на кшталт гофрокартону
  • Невбираючі поверхні, такі як скло, пластик, оракал
  • Готові вироби: конверти, листівки, паперові і поліетиленові пакети, коробки для піци та інші види пакувань.
  • І навіть по викривлених поверхнях друкує шовкотрафарет, чим перетинає межу між поліграфію і виробництвом сувенірної продукції.
Бонус для тих, хто дочитав до кінця – шовкотрафаретний друк майже не потребує приладки, що зменшує витрати на матеріали, особливо помітні, коли йдеться про дизайнерський картон. Тому в Друкарні Март завжди доречно питати, як найкраще надрукувати наклад?