Київ, метро Лівобережна, вул. Євгена Сверстюка, 19, оф. 718

Головна дійова «особа» в технічному парку Друкарні Март – офсетна машина. В 1993 році Друкарня Март була заснована саме як офсетна друкарня. Офсетну машину легко впізнати по довжині і схожості на невеличкий потяг. В неї є чотири вежі, кожна з яких відповідає за свій колір. Лист паперу, пройшовши через кожну вежу отримує відбиток тільки одного кольору. Але пройшовши шлях в чотири вежі, відбитки накладаються один на один, і ми отримаємо повнокольорове зображення, до якого звикли. Щоб зображення вийшло чітким а передача кольорів точною – потрібна приладка.

Поліграфічна приладка – це налаштування поточного друкарського процесу для отримання якісного зображення. Навіть якщо машина налаштована як швейцарський годинник, є ще безліч змінних, які впливають на друкарський процес. Зокрема, вологість повітря, зволоження форм, щільність паперу, наявність або відсутність крейдованого шару на папері і багато інших. Саме в цьому і полягає задача друкаря: проаналізувати відбиток, отриманий в поточних умовах, оцінити всі недоліки, і усунути їх. А оскільки факторів багато і вони впливають один на одного, кожна приладка – це окрема історія майстерності і навіть трохи чаклунства )

Технічні потреби.
Зараз мова йдеться не про відро фарби або спеціальні ганчірки, які прибирають найменші цятки. Мова йдеться про папір. Приладка, це динамічний процес, налагодження проводиться під час проходу листів через машину. Тож, технічні потреби – це близько 200 аркушів для налаштування друку. Можна сказати, що тільки після 200 невдалих спроб народжується досконалий відбиток, вартий того, щоб його тиражувати. Ось чому, якщо ваш наклад менше 200 примірників, скоріш за все вам буде запропоновано друк іншим способом.

Гасло офсетного друку – це швидко і багато. Після приладки швидкість друку становить приблизно 2000 аркушів за 20 хвилин. Таким чином більш менш вигідні наклади починаються від 500 друкарських аркушів.
Друкарський аркуш А2 має розмір 640 х 450 мм. На листі розташовуються 12 стандартних флаєрів. Для того щоб розрахувати вигідний наклад помножуємо кількість аркушів на кількість флаєрів на аркуші, отримуємо наклад флаєрів 12 х 500 = 6000 штук. І розуміємо, якщо потрібно всього 1000 флаєрів, офсетний друк не найкращий спосіб.
Ще один із феноменів – ціна кожної одиниці зменшується одночасно з зростанням накладу. Наприклад каталог коштуватиме 100 гривень при накладі 1000 примірників, і вдвічі менше при кількості 5000 штук. Чим більший наклад, – тим менша ціна за одиницю.

Економічна вигода – це одна з переваг офсетного друку, якщо застосовувати його вчасно. А от питання доречного застосування радимо довірити тим, в кого є альтернативні способи друку. Сьогодні Друкарня Март має технічні можливості для офсетного, трафаретного і цифрового друку. Спеціалісти досконало розуміються на особливостях кожного різновиду, що надає їм можливість і гарно друкувати, і заощаджувати ваші ресурси.